לאה שבת

לאה שבת
נולדה ב- 1957, ביהוד. זמרת, פזמונאית ומלחינה ישראלית.
לאחר שסיימה את שירותה הצבאי כמש"קית קישור, החלה דרכה כזמרת ליווי באלבומו של מתי כספי, ובין היתר השתתפה באלבום ההופעה של כספי "ארץ טרופית משגעת", שיצא ב- 1987. ב- 1989 פרסמה שבת סינגל ראשון, "לא זוכרת איזה חורף", שכתבה והלחינה. ב- 1990 יצא אלבום הבכורה של שבת, "חום שאתה מחפש", בהפקתו של ארקדי דוכין. בין המשתתפים באלבום היו חבריו של דוכין ללהקת החברים של נטאשה. שבת כתבה והלחינה את רוב שירי האלבום, ובהם שניים מהשירים המזוהים עמה ביותר: "רק החיים" ו"ירח בשמים". אלבומה השני של שבת, "גל געגוע", יצא בשנת 1992. גם באלבום זה כתבה והלחינה שבת את רוב השירים, והפעם הופקד משה לוי על ההפקה המוזיקלית. מבין שירי האלבום התפרסם שיר הנושא, "גל געגוע". לאחר האלבום "גל געגוע" עסקה שבת בעיקר בכתיבה ובהלחנה של שירים לזמרים אחרים. ב- 1997 יצא אלבום אולפן ראשון של שבת מזה חמש שנים, בשם "צל הלב תקין". שבת כתבה, הלחינה ועיבדה את כל שירי האלבום, ובהם שניים מלהיטיה הגדולים ביותר: "חתיכת שמים" ו"תמיד יחכו לך". בהפקת האלבום השתתף יוסי עזר. גם לאחר האלבום המשיכה לאה שבת בכתיבה לזמרות וזמרים אחרים. ב- 2002 יצא אלבומה "חמניות מול השמש", בהפקתו המוזיקלית של אבנר חודורוב. ב- 2004 הוציאה שבת את האלבום "עכשיו ביחד", שהורכב ברובו מגרסאות מחודשות לשירים שכתבה לזמרים אחרים. את כל שירי האלבום ביצעה שבת בדואט עם זמרים אחרים. באותן שנים החלה שבת להתקרב למסורת ולהגותו של רבי נחמן מברסלב. תהליך זה בא לידי ביטוי בשיריה ויצירותיה באלבומה "פניי", שיצא ב- 2008.
שבת ניהלה זוגיות מתוקשרת עם ארקדי דוכין בתחילת דרכה. היא אם אם חד-הורית לבת בשם דנה-חן אותה היא אימצה ב- 2003. מתגוררת כיום בהוד השרון. דיסקוגרפיה: חום שאתה מחפש – 1990, גל געגוע – 1992, צל הלב תקין – 1997, חמניות מול השמש – 2002, עכשיו ביחד – 2004 (גרסאות מחודשות לשירים שכתבה לאחרים), פניי – 2008, כל השירים – 2010 (אוסף, כולל שיר אחד חדש).

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>