אודות

מטרתנו להכיר נשים יוצרות, לגלגל את שמן על השפתיים, להכיר בקיומן. ברצוננו להרחיב את מנעד השמות הנשיים שכותבות בישראל ובעולם, כאן ואז ולהביאן אל מרכז הבמה. במשך שנים רבות, הייתה הספרות, כמו תחומים רבים אחרים, מנת חלקם של הגברים. הם אלה שהורשו לכתוב ואילו קולן של הנשים לא נשמע, למעט בסיטואציות חריגות.

ומטרתנו להאיר את השפה של נשים. לבחון ולהבין אותה, לשמוע כיצד והאם היא שונה, כיצד והאם היא אחרת, כיצד היא מתנגנת. זאת כדי שההשפעות הפואטיות, לא יושפעו רק מקריאה של שירה של גברים ו/או גם וגם, אלא לייחד את השפה של נשים ולתת לה מקום של כבוד.

- חשוב לנו לציין, **אין מטרת האתר להדיר גברים**. אנו אוהבות לקרוא שירים וספרים, שנכתבו בידי נשים וגברים, גם יחד. יחד עם זאת, אנו רואות צורך להעמיק את אחיזתן של הנשים ולתת מקום לפואטיקה, שייחודית להן במרחב הציבורי.

לקריאה נוספת על הבחירה להעלות אתר ספרותי שמוקדש ליצירות של נשים במסה: תיבת הפנדורה הנשית.

לקריאת האנתולוגיה הראשונה של שירה באתר: ארבע משוררות – ארבע תשוקות לאהבה 

_______________________________________________________________________________

מי אנחנו?

ענבל אשל כהנסקי 

משוררת עורכת שירה ומדריכה בתהליכי כתיבה ופרסום – עד כה, יצאו שני ספרי שירה שכתבה: "פראי היום" (כרמל, 2009), "סמאל אהובי" (פרדס, 2013). היא גם נכה המתמודדת עם תסמונת נוירולוגית-מוטורית נדירה – אסנשאל מיוקלונוס. התסמונת באה לידי ביטוי בתנועות לא רצוניות ועוויתות, מלוות לעיתים ברעד וגמגום (סבלה בעבר מדיכאונות וכיום מתמודדת עם התקפי חרדה על בסיס רב יומי). בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות וחיה בזוגיות עם אבי ילדתה.

לאתר של ענבל "אשה שהיא אריה".

גל אלגר 
בעלת תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית. סופרת, עורכת ספרותית ומנחת סדנאות כתיבה. בכל אשר עשתה התשוקה לכתיבה ליוותה, עד שהבינה שאין לאן לברוח. מתוך ההשלמה נולדה המקצוענות. חזרה אל האוניברסיטה וסיימה תואר שני נוסף – הפעם בספרות בתכנית לכתיבה יוצרת. ניהלה את "הסדנה" בבמה חדשה, המשיכה בעריכה בהוצאת "כתב", כתבתי סיפורי חיים והייתה חלק מצוות העורכים של אתר המחאה הרשמי J14. בין לבין לא הפסיקה לכתוב מאמרים, טורי דיעה, וסיפורים קצרים וארוכים. השנה יצא לאור ספר הביכורים שלה "עולם הקשת בענן" ובתחילת 2015 עתיד לצאת ספר נוער פרי עטה, בהוצאת כנרת זמורה ביתן.

לאתר של גל "המכתבה – עריכה בגוון שלם".

והנקדנית שלנו: חני צפריר

בת 56. מורה ללשון לבגרות ולכתיבת טקסטים מגיל 23. מנקדת מגיל 17, עוד בהיותה תלמידת תיכון בעירוני ד' בת"א ובחוג ללשון מורחב [פעם היה דבר כזה] קיבלה 100 בניקוד. כיום היא עוסקת בפרויקטים עצמאיים בלימוד תלמידים לבגרות ומכינה גם סטודנטים בכתיבת עבודות.

עינת מגל שמאלי (אחת ממייסדות האתר)

נולדה ב-1971. מאיירת, מעצבת, כותבת ויוצרת רב תחומית. בוגרת המרכז האקדמי לעיצוב בחיפה. איירה עבור הוצאות ספרים, עיתונים, כתבי עת ומגזינים, הציגה בתערוכות. זוכת פרס מוזיאון ישראל לאיור ספר ילדים ע״ש בן-יצחק, וכן פרסים שונים בתחומי העיצוב והאיור. כיום יוצרת בעיקר אובייקטים פיסוליים ואסמבלז׳ים, אשר במרכזם ייצוגים של דימויים נשיים בקונפליקט, המתכתבים בחלקם עם דמויות נשיות מיצירות ספרותיות מפורסמות. אלו יצירות דרמטיות המושפעות לעיתים  גם מאופרה ותאטרון וחלקן אף הוצגו בבית האופרה במשכן לאומנויות הבמה, ובתערוכות שונות. נשואה לאהוב ליבה ואם לארבעה.

לאתר של עינת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>